Shikoni se çfarë ndikimi mund të ketë në lëkurën tuaj përzierja e këtyre dy përbërësve

2017-04-14 në ora 09:16

1.Jogurt dhe piper të zi

Kombinoni një lugë gjelle piper i zi dhe dy lugë jogurt. Pasi ta përzieni, aplikojeni atë në lëkurë të pastër dhe aplikojeni në mocionet rrethore për disa minuta. Në fund, lani me ujë të ftohtë. Kjo përzierje do të pastrojë lëkurën tuaj, të eliminojë pikat e zeza dhe plagët, dhe do t’i jap shkëlqim lëkurës tuaj shkruan Natural Medicine Box, transmeton Gazeta Shneta.

2.Maska me piper dhe mjaltë

Përbërësit e nevojshëm:

Gjysmë lugë çaji piper të zi
Të bardhë të vesë
Një lugë gjelle mjaltë

Përzieni përbërësit dhe zbatojeni atë maskë në fytyrë. Mbajeni atë për 15-20 minuta dhe pastaj lani fytyrën. Kjo maskë do t’ju ndihmojë të pastroni fytyrën tuaj nga pikat e zeza dhe aknet në fytyrë./Gazeta Shneta/