Simptomat e hershme që tregojnë se jeni shtatzënë, e që nuk i keni ditur

2018-06-05 në ora 13:18

Të gjithë i dini simptomat e zakonshme që tregojnë shtatzëninë, si mundimi e vjellja, lodhja dhe nevoja për të shkuar shpesh në banjo.

Por, janë disa simptome me anë të të cilave mund ta dini edhe më herët nëse keni mbetur shtatzënë, njofton Gazeta Shneta.

E këto janë:

  • Dalin venat
  • Bllokohen hundët
  • Shije metalike në gojë
  • Fryerje
  • Gjakosje në mishra të dhëmbëve dhe në hundë
  • Kapsllëku
  • Ëndrra të gjalla dhe ankthe
  • Marramendje

– Gjithashtu, nëse keni një fëmijë tjetër, do të ju kapet më shpesh ndërsa nëse fëmijën e keni në gji, do ta refuzojë qumështin pasi që hormonet do e ndryshojnë shijen./GazetaShneta