Të gjitha femrat në botë vendosin sodë buke nën sy, për këtë arsye

2018-03-16 në ora 20:10

Soda e bukës veçse historikisht është njohur për vetitë shëruese të saj, ky komponim kimik njihet edhe për zbukurimin e fytyrës.

Soda e bukës është mjaft e efektshme për largimin e rrathëve poshtë syve, transmeton Telegrafi.

Në qoftë se dëshironi të provoni thjesht dhe shpejt recetën natyrore kundër gropave mësyve, ndiqni këto udhëzime:

Në një gotë hidhni pak ujë të ngrohtë apo çaj kamomili dhe shtoni një lugë sodë bikarbonati.

Përzieni, pastaj me kujdes njomeni tuferin dhe lageni pjesën nën sy, pastaj lëreni të qëndrojë 10 deri 15 minuta dhe do të arrini rezultate të pabesueshme.