Testi i shtatzënisë po bëhet edhe përmes sheqerit, ja metoda

2017-06-12 në ora 15:11

Kjo është një nga testet më efikase të shtatzënisë që mund të funksionojë në shtëpi, pa pasur nevojë të vizitoni mjekun. Sheqeri përveç që mund të përdoret në ushqime, ai po rezulton të jetë një testues i shtatzënisë mjaft efikas.

Në fakt, kjo metodë ka qenë e vërtetuar dhe e testuar nga mijëra gra, e cila tashmë po futet në trend, transmeton Gazeta Shneta.

Ja çfarë ju nevojitet për kryerjen e këtij testi:

Përbërësit

  • një tas
  • 3 lugë çaji sheqer

Instruksionet

  • Merrni 3 lugë çaji sheqer dhe 1 tas.
  • Shtoni sheqerin në këtë tas.
  • Tani, drejtpërdrejt urinoni në të.
  • Prisni rreth 5 minuta.
  • Sheqeri nuk do të shpërndahet në rast të rezultatit pozitiv.
  • Sigurohuni që të jeni nënshtruar testit të shtatzënisë në shtëpi me urinë të parë, sapo të jeni zgjuar./Gazeta Shneta