Thuani lamtumirë shenjave të zeza në fytyrë në vetëm 3 ditë!

2017-05-25 në ora 20:48

Sot ne do të ju tregojmë se si të përgatitni një recetë që do të largoj njollat e errëta nga fytyra juaj. Përbërësit janë plotësisht të natyrshëm, kështu që nuk duhet të shqetësoheni për efektet anësore negative.
Përbërësit

1 patate
Lëng limoni (nga ½ një limon)

Përgatitja dhe përdorimi

Shtypni pataten mirë, pastaj shtrydh gjysmën e një limoni në të dhe përizeni atë deri sa të merrni një përzierje homogjene. Pasi të keni mbaruar, aplikojeni këtë pastë në fytyrë dhe masazhojeni fytyrën me lëvizje rrethore, pastaj lini atë të veprojë për 20 minuta para se ta shpëlani me ujë. Të dy përbërësit janë zbardhues natyral që lehtë mund të zbardhin lëkurën tuaj./Gazeta Shneta/