Vogëlushi 19-muajsh që di të lexojë (Video)

2017-03-26 në ora 18:39

Një video është shpërndarë në rrjetet sociale ku shihet një vogëlush 19-muajsh duke lexuar.

Nëna e tij ka përgatitur disa fjalë në gjuhën angleze dhe djaloshi duket se nuk e ka problem fare t’i lexojë, transmeton Gazeta Shneta.

Zakonisht fëmijët 19 deri 24 muaj e kanë kohën kur fillojnë të flasin dhe t’i kuptojnë pyetjet dhe kërkesat e thjeshta nga prindërit. /Gazeta Shneta/

19 month-old boy can read ?via JukinVideo

Posted by NTD Television on 25.02.2017