Vogëlushja 7-muajshe buzëqesh për herë të parë pas operacionit në buzë (Foto)

2017-03-15 në ora 14:15

Një vogëlushe ka arritur të buzëqesh për herë të parë pas operacionit ku iu korrigjua qiellza e ndarë në dysh.

Riley Johnson kishte lindur në Maryland të SHBA-së, me gojë të pa zhvilluar plotësisht në buzën e sipërme, tipare këto që nuk u formuan në mitrën e nënës, shkruan DailyMail, transmeton Gazeta Shneta.

Kjo gjë i krijonte vështirësi në ngrënie të ushqimit, si dhe do ta linte me pasoja në të folur.

Para dhe pas operacionit

Por muajin e kaluar vajza 7 muajshe iu nënshtrua operacionit që ia solli buzëqeshjen për herë të parë si dhe arriti të shqiptojë shkronjë “m” për herë të parë.

“Kur doli nga operacionit unë shpërtheva në lot, ajo ishte shumë e bukur dhe tani ndihem jashtëzakonisht me fat”, ka deklaruar nëna e saj, Angela. /Gazeta Shneta/

Brace: At two-weeks-old, she was fitted with a retainer-type device to help stretch the skin around her nose and reform her palate