Zvicra raporton 963 raste të reja të koronavirusit

2020-04-01 në ora 18:00

Të dhënat e fundit janë fokusuar dhe në e rastet e prekura me Covid-19 në Zvicër.

Zvicra, tani ka 17.139 raste të koronavirusit, një rritje prej 963 raste nga e marta, sipas “Zyrës Federale Zvicerane për Shëndetësi” shkruan CNN, transmeton Gazeta Shneta.

Kjo është një normë prej 200 rastesh për 100,000 banorë, tha zyra shëndetësore.

Në anën tjetër  të paktën 378 njerëz kanë vdekur, sipas një raportit në internet. /Gazeta Shneta/