Babai i shkatërruar nga vdekja e vajzave binjake nga gazi kimik në Siri (Foto)

2017-04-05 në ora 13:25

Fytyrat e viktimave nga gazi kimik në Sirinë veriore, janë shfaqur nga babai i dy vajzave binjake, i cili është i shkatërruar nga kjo ngjare.

Babai i shkatërruar nga dhimbja ka publikuar fotografin ku shihet tek mban dy vajza të vogla ne krah, të cilat i kishin vdekur nga sulmi i gazit kimik, nga regjimi i Asad.

Më shumë se 100 persona kanë vdekur nga ky sulëm me armë kimike, përfshirë 20 fëmijë dhe 17 gra. Sulmi ka ndodhur në provincën Idlib.

3ef6e89900000578-4381838-image-m-48_1491391329382

Sulmi që është bërë të martën nga forcat e Asadit, ku thuhet që kanë lenë të vdekur se paku 100 persona./gazetametro.net