Bëjeni këtë 15 minuta para se të shkoni në shtrat, do ndryshojë ngjyrën e trupit tuaj

2017-06-18 në ora 14:28

Ne jemi duke iu afruar sezonit në vitin kur ne duhet t’i kushtojmë më shumë vëmendje lëkurës sonë. Jo se nuk duhet të shqetësohemi gjatë gjithë vitit, por koha e verës është koha kur për shkak të dritës së diellit dhe temperaturave të larta, lëkura jonë bëhet e thatë dhe e pajetë. Po, lëkura jonë ka nevojë për mbështetje shtesë në verë.

Sot do t’iu ofrojmë një trajtim që vetëm në pak hapa do të bëjë që lëkura juaj të jetë më e bukur, me ngjyra të ndezura dhe do të jeni të rrezatues për mjedisin tuaj. Dhe, besoni apo jo, do të jetë shumë e thjeshtë, transmeton Gazeta Shneta.

PËRGATITJA

Në hapin e parë, ju duhet që së pari të pastroni fytyrën tuaj. Ju mund ta bëni këtë me një top pambuku dhe me ujë trëndafili në të.

Pastaj fillon përgatitja. Merrni një tas dhe vendosni dy lugë miell orizi. Pastaj, shtoni disa lëng kastraveci dhe 1 çikë shafran të Indisë. Bëni një përzierje të mirë nga kjo dhe zbatoni atë në të gjithë fytyrën tuaj, duke e masazhuar atë për pesë minuta. Pastaj lani fytyrën me ujë.

Ka një mënyrë tjetër për përgatitjen e një ilaçi për fytyrën tuaj

Vendosni dy lugë pluhur dru sandali. Shtoni ujë trëndafili në të (rreth 2 lugë) dhe 1 lugë mjaltë. Aplikoni përzierjen në fytyrën tuaj dhe mbajeni atë për një çerek ore. Pastaj vjen pjesa e larjes.

Pas kësaj, ju duhet të vendosni pak toner dhe krem fytyre. Shijojeni fytyrën tuaj të freskët./Gazeta Shneta/