Çdo femër mbi 25 vjeç duhet ta aplikoj këtë maskë

2017-06-07 në ora 16:51

Sot do të flasim për një maskë super të lehtë në përgatitje, por, shumë të dobishme, kryesisht për femrat mbi 25 vjeç. Ka efekt, pastrues, hidratues, lëmues, mbushës, anti-rrudhë dhe ngritës lëkure njëkohësisht (tip lifting).

Përbërësit

1 lugë çaj xhel aloe vera

1 lugë çaj rozmarinë të freskët

1 lugë çaj vaj kanelle

Përgatitja

Si fillim grini e shtypni mirë rozmarinën e freskët. Në vijim përziejeni së bashku me përbërësit e tjerë derisa të krijohet një tip paste. Pastaj, aplikojeni në fytyrë (përveç pjesës së syve) dhe qafë (të pastër) duke e lënë të veprojë rreth 20 minuta. Në fund shpëlahuni me ujë të bollshëm. Përsëriteni 1 herë në javë.