A e keni parë kështu më herët Majlinda Kelmendin?

2017-02-22 në ora 22:11

Vajza e artë e Kosovës dhe promotorja më e madhe e shtetit, Majlinda Kelmendi, sot u nderua me një tjetër çmim.

Komiteti Olimpik i Kosovës, Majlindës ia dhuroi trofeun për sportistën më të mirë të vitit 2016, trofe i padiskutueshëm.

Por, përderisa jemi mësuar ta shohim vajzën nga Peja pranë trofeve e medaljeve, ajo sonte kishte diçka të veçantë: Grimi i  jashtëzakonshëm, shkruan Gazeta Shneta. 

E forta e arenave të xhudos, sot shkëlqeu me paraqitje në ceremoninë e organizuar nga KOK-u.

Fotografinë me Kelmendin në rrjetet sociale e postoi fotografi i mirënjohur, Blerim Uka.  /Gazeta Shneta/

Majlinda gjatë pranimit të çmimit