Femrat po çmenden pas kësaj recete: Largimi i qimeve në pjesët e padëshiruara, vetëm për 5 minuta

2017-06-17 në ora 14:05

A dëshironi t’i hiqni qimet e trupit në pjesë të caktuara të trupit tuaj? Nëse jeni si shumica e njerëzve, sidomos gratë, përgjigjja juaj është ndoshta ‘PO’.

Për fat të mirë, ky artikull do t’ju tregojë se si t’i largoni përgjithmonë qimet e padëshiruara vetëm me dy përbërës të thjeshtë.

Qimet e padëshiruara dhe të tepërta në fytyrë, duar, këmbë dhe shpinë janë një nga problemet kozmetike më të mëdha me të cilat ballafaqohen femrat në baza ditore. Ndonjëherë, kjo mund të ndikojë edhe në vetë imazhin e tyre dhe vetëvlerësimin, transmeton Gazeta Shneta.

Shkaqet më të zakonshme të rritjes së tepërt të flokëve të trupit janë mosbalancimi i hormoneve, medikamentet e caktuara, menstruacionet e parregullta ose shtatzënia.

Edhe pse sot ekzistojnë të gjitha llojet e teknikave të heqjes së flokëve, siç janë depilimi, elektroliza, heqja e flokëve të lazerit etj., Shumica e tyre janë mjaft të shtrenjta dhe nuk tregojnë gjithmonë rezultate të përhershme.

Nga ana tjetër, ka edhe disa trajtime të vjetra shtëpiake për heqjen e flokëve të trupit. Përveç që janë efikase, ato janë gjithashtu të lira, pasi kërkojnë përbërës natyralë.

Si të hiqni qimet e padëshiruara përgjithmonë – receta

Për këtë trajtim natyral të heqjes së qimeve, do t’ju duhet vetëm dy përbërës dhe pesë minuta.

Përbërësit
Një filxhan vaj bebeje
Një lugë gjelle e jodit prej 2%

Përgatitja

Vetëm përziejeni përbërësit mirë, dhe do të keni ilaçin tuaj për heqjen e flokëve të padëshiruar të trupit.

Udhëzimet

Merrni përzierjen dhe fërkojeni atë në zonën e qimeve për dy minuta. Pastaj, lejeni të qëndrojë për pesë minuta dhe përdorni një leckë të lagur për ta fshirë atë. Përsëriteni këtë trajtim për disa ditë dhe qimet tuaja do të bëhen gradualisht më të holla dhe përfundimisht do të zhduken./Gazeta Shneta/