Këta janë njerëzit me lëkurën më të veçantë në botë (Foto)

2017-03-17 në ora 16:53

Lëkurë të ndritshme e të errët, megjithatë konsiderohen të jenë njerëzit me lëkurën më të veçantë dhe më të bukur në botë, transmeton Gazeta Shneta.

Kjo i bënë ata të jenë unik, madje edhe të tërheqshëm për këdo, pasi rrallë herë mund të keni parë të tilla lëkura, e ndonëse në vendin tonë nuk ka fare.

Connie Chiu ka lindur në Hong Kong, dhe prej 4 fëmijëve në familje është e vetmja që ka lindur me albinizëm.

Connie Chiu

Image result for Connie Chiu

Ajo është 24 vjeçare dhe po ndjek karrierën e saj si modele.

Nikia Phoenix

 

Image result for Nikia Phoenix

Nikia është modele amerikane dhe është bërë fytyrë publike e reklamave të shumta të Coca Cola.

Ajo dallohet nga bengat që ka në fytyrë, dhe gjithashtu në gjithë trupin e saj.

Stephen Thompson

Image result for Stephen Thompson

Edhe Thompson ka diçka tejet të veçantë. Ai është nga Amerika dhe ndjek modelizmin.

Pamja e tij krejtësisht e bardhë, ka bërë që njerëzit ta kërkojnë për sete fotografike të shumta, madje edhe nëpër revista të ndryshme të modës nëpër botë.

Winnie Harlow

Image result for Winnie Harlow

Ajo tërhoqi është vëmendjen e Tyra Banks.

Për shkak të gjeneve ndryshe që ka, trupi i saj ka marrë dy ngjyra, por, ajo ka edhe bukurinë e saj që e bënë një femër të veçantë në botën e modës.

Ava Clarke

Image result for Ava Clarke

Ava është me albinizëm, është afriko-amerikane, me flokë të bardhë, sy të gjelbër, buzë rozë dhe kështu ka pushtuar botën me bukurinë e saj.

Khoudia Diop

Image result for Khoudia Diop

Diop  është një 19 vjeçare e cila tani ka biznes modelimin.

Ngjyra e saj e zezë e errët, e bënë atë të veçohet nga të tjerët, ndonëse ajo pranon se shpesh është fyer, ajo nuk e ka fare problem sepse thotë se ka ndryshuar botën dhe se është me fat. /Gazeta Shneta/