Kjo është pija e cila ju ndihmon të mbeteni shtatzënë

2017-03-12 në ora 11:48

Është shumë e lehtë të bëni një smoothie për të rritur fertilitetin tuaj dhe në këtë mënyrë të mbeteni shtatzënë shpejtë dhe në mënyrë të shëndetshme.

Prandaj, nëse keni ndonjë blender (Nutribullet) në shtëpi, filloni menjëherë dhe përdoreni këtë recetë:

• 1 filxhan freskët fruta të ngrira ose më mirë, në qoftë se gjeni për të blerë (mango, manaferra, ose pjeshkë )

• 75ml pije të lëngshme (qumësht orizi apo qumësht bajamesh)

• 1/2 lugë çaji ekstrakt vanilje organike për të shtuar aromë (sipas dëshirs)

• 2 lugë të mëdha (30g) pluhur antioxidues që mund ta merrni 100% nga manaferrat (goji, Acai, shega, mango, boronica, luleshtrydhe, kokrra të kuqe Acerola, dhe më shumë), pa shtuar minerale sintetike ose vitamina). Ju mund të gjeni këtë në çdo dyqan ushqimor shëndetësor.

• 2 banane (kjo bën smoothie juaj të ketë shije të mirë)

• 1/3 filxhan kos ose kefier (sipas dëshirës)

• 1 lugë të madhe polen blete

• 1 lugë të madhe mjaltë (më mirë nëse të papërpunuara)

• 2 lugë të madha bajame ose gjalpë shqeme.

• 1 lugë të madhe vaj liri apo vaj kërpi (sipas dëshirës). Ju me siguri nuk do ta pëlqeni shijen por duhet të mendoni se është shumë I mirë për ju, prandaj mund të shtoni sasi të vogla deri sa të mësoheni me shijen.