Meshkujt dembel tradhëtohen më shumë nga gratë, ja pse

2017-04-17 në ora 20:24

Sipas një studimi të madh francez, gratë kanë më shumë gjasa të tradhtojnë meshkujt të cilët nuk arrijnë të kryejnë punët e shtëpisë.

Një sondazh i 10,000 abonentëve femra në Gleedon, një uebsajt për njerëzit e martuar dhe të pabesë, sugjeron se mënyra më e mirë për të fituar zermën e një gruaje është duke kryer punët e shtëpisë shkruan The Telegraph, transmeton Gazeta Shneta.

Rreth 86 përqind e të anketuareve thanë se ishin thellësisht të frustruar nga tendenca e burrit të tyre për të shmangur punët e shtëpisë dhe 84 përqind e pranuar se kjo gjë u kishte shkaktuar atyre zënka./Gazeta Shneta/