Parashikimi i motit: Reshje bore pritet të ketë në fillimin e javës së ardhshme

2021-11-28 në ora 14:48

Fillimi i javës së ardhshme pritet të jetë me reshje dëbore dhe ulje të temperaturave. Të mërkurën pritet të ketë intervale me diell, kurse nga e enjtja pritet të ketë reshje shiu.

Temperaturat minimale këto ditë do të zbresin deri në -1C dhe -3C, kurse maksimalet do të pësojnë rënie të martën deri në 2C, e më pas një rritje graduale deri në 10C të premten shkruan Prishtina Weather, transmeton Gazeta Shneta.

“29.11 – Herët në mëngjes vazhdojnë reshjet e shiut.  Ditën kryesisht me vransira.  Pasdite sërish priten reshje shiu, e në mbrëmje më ftohtë, ku priten edhe reshje bore.

30.11 – Ftohtë.  Në mëngjes me erë, e vende-vende vazhdojnë reshjet e borës. Ditën reshjet pushojnë dhe vransirat fillojnë të shpërndahen.  Në mbrëmje kthjellime.

1.12 – Kryesisht me diell.  Në mëngjes ftohtë e me ngrica.

2.12 – Vransira dhe intervale me diell.  Deri në mbrëmje vende-vende priten mundësi për reshje të dobëta shiu.

3.12 – Mot i butë, kryesisht me vransira, herë herë me riga lokale shiu.”, thuhet në njoftimin e fundit./Gazeta Shneta/