Më shumë se 33,700 raste të reja raportohen në SHBA

2020-06-21 në ora 15:35

Sipas Universitetit Johns Hopkins, SHBA regjistroi 33,701 raste të reja me COVID-19 dhe 607 viktima.

SHBA kishte të paktën 2,254,662 raste me COVID-19 dhe 119,719 viktima shkruan CNN, transmeton GazetaShneta.

Totali përfshin raste nga të 50 shtetet./GazetaShneta/