Si të dukeni bukur gjatë shtatzënisë, veshjet që pëlqehen më së shumti nga nënat

2018-06-02 në ora 10:07

Shtatzënia është fillimi i një udhëtimi të ri, një aventure të re. Por është edhe koha e ndryshimeve. Ndërsa trupi juaj zgjerohet për të akomoduar fëmijën tuaj në rritje, gjithçka do të ndryshojë. Lëkura juaj do të duket e ndryshme, dhe trupi juaj do të marrë një formë krejt të re.

Është normale që gratë shtatzëna të ndjehen të vetëdijshme për trupat e tyre. Fitimi në peshë gjatë shtatëzanisë mund të jetë i rëndësishëm, por mund të jetë edhe një problem gjithashtu.

Të paktën gjatë shtatzënisë! Mbani rrobat tuaja të thjeshta. Po, ju dëshironi të jeni të rehatshëm, por mos i shmangni rrobat me modele të mëdha. Provoni rroba me ngjyra të forta. Nëse duhet, përdorni vetëm një shall të bukur ose bizhuteri të thjeshtë për një hijeshi më të madhe, transmeton Gazeta Shneta.

Shtatzënia është koha për të shijuar vullnetin tënd të ri. Mos u trembni nga shfaqja e trupit tuaj të ri! Shtatzënia është një kohë e mrekullueshme për të veshur bluza që përqafojnë trupin! Kur filloni t’i besoni trupit tuaj atëherë kjo vetëm se ju jep edhe dritë edhe më shumë.

Tani që trupi yt ka ndryshuar, stili juaj i vjetër i flokëve mund të mos bëjë jetë në rregull. Pra, shkoni për një përmirësim të flokëve. Shkoni për një prerje drastike dhe provoni pajisje të reja, të dukesh bukur gjatë kësaj periudhe nuk është vështirë.

Shtatzënia mund të bëjë që ju të dukeni të lodhur. Mos shtoni stresin duke lënë mënjanë gjumin. Sidoqoftë, kjo është koha më e mirë për të arritur gjumë sepse shumë shpejt gjumi do të bëhet diçka shumë  e kushtueshme. Pra, flini aq sa mundeni./Gazeta Shneta/