Si të lidheni me foshnjën tuaj: Përfitoni sa më shumë nga gjashtë javët e para

2020-11-15 në ora 20:49

Keni duruar me orë të tëra dhe mundime në dukje të pafundme dhe dhimbjes që vie gjatë lindjes për një nënë që ka sjellë në jetë fëmijën e saj, por tani si lidheni me foshnjën tuaj?

Nuk ka rëndësi nëse e keni lindur foshnjën tuaj apo e keni marrë atë bekim përmes birësimit, është e mahnitshme pjesa kur nëna mban foshnjën e saj në krahë dhe më pas shikojnë me atë shprehje të çuditshme në fytyrën e tyre dhe bëjnë pyetjen, tani çfarë?

Lajmi i mirë është se nënat shpesh intuitivisht dinë çfarë të bëjnë, shkruan American Pregnancy Association.

Pjesa më e madhe është e natyrshme dhe vjen nga një angazhim i thellë për t’u kujdesur dhe dashuruar për atë krijim të ri të brishtë.

Mund të duket krejtësisht e re, por ndërsa ditët e para kalojnë, ju do të vendoseni në një rutinë përcjell Gazeta Shneta.

Për të mësuar më shumë rreth komplikimeve gjatë shtatzënisë KLIKO KËTU.

Ushqimi + Ndërrimi + Gjumi = Përsëritje

Këto janë bazat. Sigurisht, ju nënat duhet të gjeni një mënyrë për të fjetur vetë.

Ditët të para të jetës së re me një foshnje janë të mbushura me këtë rutinë të përsëritur.

Sidoqoftë, kjo nuk është gjithçka. Kjo është një mundësi e jashtëzakonshme për të rritur kohën që kaloni duke u lidhur me foshnjën tuaj. /Gazeta Shneta/