Trendi i aksesorëve të dyfishtë është mënyra më e re dhe e bukur e ekspozimit tuaj

2017-07-15 në ora 19:28

Aksesorët e dyfishtë po aq të bukur dhe mahnitës…

Kur bëhet fjalë për aksesorët, ndonjëherë sasia e tepërt mund të mos jetë edhe aq tërheqëse pasi mund të prishni pamjen tuaj e të ngarkoheni tepër, por kohët e fundit trendi i aksesorëve të njejtë të dyfishtë ka shtuar edhe më tej bukurinë në veshjen e modeleve apo personave të famshëm. Shihni më poshtë kombinimet që janë bërë me vathë, byzylykë e shumë aksesorë tjerë që paraëesin stilin më unikat të momentit.

Vathë

Që kur Gaia Repossi paraqiti aksesorët e saj të dyfishtë prej diamanti, njërën më lart se tjetrën, ne kemi enë të obsesionuar në këtë ndryshim të thjeshtë por shumë efektiv dhe i kapshëm për syrin. Shumica e femrave filluan të shpojnë veshët në këtë mënyrë që të mund të mbanin aksesorë të dyfishtë në njërin vesh.

Ju mund të manipuloni pastaj me lloje të ndryshme, por duke u përmbajtur që i njëjti model i vathëve të aplikohet në njërin vesh si vathë rrethorë, këndor apo çfarëdo lloji qoftë.

elliptic #repossi tb @liyakebede @selfservicemagazine

A post shared by gaiarepossi (@gaiarepossi) on

Të mbani byzylykë të njejtë në të dy duart e juaja? Ju tingëllojnë paksa si pranga duarsh! E pra, ky është trendi tjetër që po pushton shtëpitë e modës si Chanel dhe Vreeland duke vendosur dy byzylykë të njëjtë në të dy duart e juaja. Është diçka shumë e veçantë dhe ju bën të dukeni femër e mrekullive.

Spring Summer 2018 Photograph by @tommyton #proenzaschouler #psspring18

A post shared by Proenza Schouler (@proenzaschouler) on

Spring Summer 2018 Photo by @tommyton #proenzaschouler #psspring18

A post shared by Proenza Schouler (@proenzaschouler) on

 

Këpucë të përfshirë me aksesorë

E pra, moda si duket nuk ka kufij, dhe çdoherë na befason me gjëra të reja. Pra, mund të blini lloje këpucësh ku i kanë të përfshirë aksesorë që lidhen në kyçin e këmbës, duken si byzylykë zbukurues dhe të ndara nga modeli i këpucëve, por që japin një pamje vërtetë tërheqëse./femra.net/

? available at @levelshoes @farfetch @brownsfashion @maria_luisa_international late June

A post shared by LIUDMILA (@liudmilahq) on