Frutat e shtrydhura në shtatzëni, cilat duhet t’i pini?

2017-07-13 në ora 18:54

Nuk ka asgjë më të freskët se frutat dhe perimet tani në stinën e verës dhe krahas kësaj na ndihmojnë edhe të qëndrojmë në formë edhe në shtatzani, pra të fitojme sa më pak peshë të jetë e mundur. Frutat dhe perimet e shtrydhura janë aleati më i mirë i organizmit sepse e ndihmojnë atë të nxjerrë edhe toksinat, duke e furnizuar me vitamina dhe kripëra minerale si edhe sheqerna. Në shtatzani do t’ju japin edhe energji prandaj nuk duhet të mungojnë në tavolinen tuaj në mëngjes apo pasdite.

Si të përgatisim një lëng të shtrydhur?

Me anen e këtyre lëngjeve mund të pastroni edhe organizmin duke e furnizuar gjithashtu me vitaminë C, zink, betakaroten, magnez dhe mangan duke i dhënë gjithashtu trupit energjitë e duhura që do t’ju ndihmojnë të luftoni edhe ndjesine e lodhjes.

  • 1 mango, 3 feta ananas dhe nje copë arrë kokosi;
  • 2 kivi dhe 2 mollë jeshile. Do t’ju ndihmojë të merrni veten edhe nëse jeni me grip;
  • 3 karrota, 2 portokalle, leng limoni (në stinën e dimrit). Do të bëjnë që të merrni shumë vitaminë C e cila do të ndikojë edhe në përthithjen e hekurit;
  • Nje tufë spinaq dhe 2 mollë jeshile. Një pije tepër energjike.
  • 2 banane dhe 8 kajsi. Lengu i pasur me kalium dhe magnez qe do t’ju ulë edhe nivelin e stresit.
  • 2 banane dhe 1 avokado. Shumë e pasur me kalium por përmban kalori prandaj balanconi ushqimet e tjera;
  • 10-12 luleshtrydhe, një papaja dhe një mango. Një përzierje shijesh të parezistueshme, dhe shumë të pasur me vitamina. Keshillohet të konsumohet në mëngjes.
  • Duket sikur është thjesht një gotë lengu por në të vërtetë është një burim shije dhe vitaminash, kripërash minerale etj./pernenat.al/