Horoskopi sot, e premte 08 qershor 2018

2018-06-08 në ora 05:57

Dashi-Nuk është dita e duhur për të marrë iniciativa të reja. Do të lini pas shpine dembelizmin dhe dëshirën për të mos bërë asgjë. Për të gjithë ata që janë familjarë, këshillohet të përqendrohen tek rrugët për të arritur suksesin.

Demi-Sot do të mund të argëtoheni vetëm nëse nuk parashikoni asnjë event. Mos u trembni nga ndryshimet e menjëhershme, por thjesht përfshihuni në to. Është koha e duhur për të bërë një pushim dhe për të shijuar qetësinë.

Binjakët-Kjo është një ditë ideale për të bërë një pushim të shkurtër. Ngadalësoni ritmin dhe mundohuni të gjeni qetësinë dhe relaksim edhe tek gjërat e vogla. Gjatë kësaj dite do të ketë më shumë rëndësi për ju një proces sesa një rezultat i arritur.

Gaforrja-Do t’ju duhet të punoni fort gjatë kësaj dite. Nevoja juaj për rehati dhe qetësi do të jetë e madhe sot. Edhe pse do të mundoheni t’ia plotësoni dëshirën vetes, nuk do t’ia dilni dot me sukses. Nëse nuk jeni duke kërkuar qetësinë në familje, argëtohuni me miqtë në mbrëmje.

Luani-Shumë gjëra do t’ju kthehen pas gjatë kësaj dite. Mos tregoni rezistencë dhe mos u përpiqni të jeni të pathyeshëm. Nëse mundni, tregoni anën tuaj emocionale dhe të butë, pasi ka për të qenë pikërisht ajo që do t’ju çojë drejt suksesit.

Virgjëresha-Do të jetë një ditë harmonike, e cila do të shoqërohet me dembelizëm dhe sëmundje herë pas here. Do të jeni të lumtur me mënyrën se si janë gjërat dhe do të keni dëshirë të shtyni çdo plan. Nëse ndieni se jeni duke punuar shumë, bëni një pushim të shkurtër.

Peshorja-Pavarësisht shqetësimeve dhe atmosferës aspak të mirë, këshillohet të qëndroni larg problemeve. Kjo është tejet e rëndësishme nëse keni probleme me financat. Për ju do të kenë rëndësi të madhe disa transferua parash ose ndryshime ambientesh.

Akrepi-Do të bëni çfarë duhet të bëni dhe ato që doni t’ju realizohen, do t’ia lini kohës. Do të mësoni ta pranoni gjithçka ashtu siç është dhe të mos përpiqeni të ndryshoni të tjerët rreth jush. Ruani balancat e forcave dhe mos hapni debate të reja.

Shigjetari-Me shumë vështirësi do të arrini të keni pavarësi në të gjitha drejtimet gjatë kësaj dite. Nga ana tjetër, do të jeni tejet energjikë dhe të karikuar për të ndërmarrë nisma të reja. Këshillohet të bëni një udhëtim të shkurtër për të përmbushur kënaqësitë tuaja.

Bricjapi-Sot do të jenë për ju kushtet e përshtatshme për të pushuar dhe për të pasur kreativitet të lirë. Do të jetë në dorën tuaj zgjedhja e kësaj dite. Duhet të përjashtoni nga axhenda juaj çdo plan për t’i bërë keq dikujt.

Ujori-Balancimi i forcave nuk do të jetë në nivelin e duhur gjatë kësaj dite. Nuk duhet të veproni si të paditur në disa fusha dhe duhet të shmangni idetë e turbullta. Nëse keni qenë për një kohë të gjatë nën presion, ka ardhur momenti të pushoni pak.

Peshqit-Duhet të shtyni për më vonë çdo plan të ri ambicioz. Do të keni mjaftueshëm kohë për të menduar për to gjatë ditëve në vazhdim. Përsosni intuitën tuaj dhe shijoni ditën. Do t’ju falet çdo aktivitet pasiv.