Ja se çfarë duhet të dini për konsumimin e hudhrave gjatë shtatzanisë

2020-10-16 në ora 20:33

Hudhra është e njohur për shijen e saj shumë të veçantë dhe të shijshme. Kryesisht e përdorim atë në ushqim për aromë por shumë njerëz nuk e dinë që përmban përfitime medicinale.

Por, ekzistojnë disa shqetësime përfshirë sigurinë e konsumit gjatë shtatzanisë dhe disa përfirime dhe rreziqet që duhet të dini në lidhje me të, transmeton Gazeta Shneta.

Rrit imunitetin

Hudhra ka veti që parandalojnë ftohjen dhe gripin si dhe zvogëlojnë ditët e sëmura në rast se sëmureni. Alicina i jep asaj vetitë e saj të rritjes së imunitetit që do të thotë që ju do të ndiheni më të shëndetshëm gjatë gjithë shtatzanisë.

Është e mirë për zemrën

Një zemër e shëndetshme është jetike gjatë një shtatzënie. Është duke punuar shumë për të pompuar gjakun dhe kështu duhet të jetë në formën më të mirë.

Ul presionin e gjakut

Preeklampsia është një gjendje që po bëhet më e zakonshme në gratë shtatzëna. Mund të ngadalësojë zhvillimin e foshnjës dhe të ndikojë edhe tek e ardhmja. Hudhra është në gjendje të stabilizojë presionin e gjakut nëse jeni një nënë që keni pasur presion të lartë të gjakut.

Karakteristikat e pastrimit të gjakut

Hudhra ka squfur dhe alicinë e cila në mënyrë aktive eliminon toksinat nga organet si mëlçia. Zvogëlon praninë e metaleve të rënda si plumbi të cilat dihet s shkaktojnë ndërlikime të shtatzanisë siç janë abortet spontane.

E mirë për lëkurën dhe flokët

Hudhra nuk do të harrojë për nevojat tuaja të kujdesit për lëkurën dhe flokët. Ka veti antibakteriale dhe antifungale që parandalojnë puçrrat dhe infeksionet e lëkurës dhe është gjithashtu e shkëlqyeshme për trajtimin e rënies së flokëve kur aplikohet.

Rregullon nivelet e sheqerit në gjak

Diabeti është një tjetër kërcënim që prek shumë gra shtatzëna. Hudhra është shumë e dobishme sepse rregullon gjithashtu nivelet e glukozës dhe insulinës në rast se keni diabet paraekzistues ose diabet gestacional. /GazetaShneta/