Ju shqetëson dhjami në bark? 3 lugë në ditë nga kjo recetë dhe do t’i thoni lamtumirë atij

2017-04-24 në ora 17:35

Yndyra e akumuluar rreth barkut është shumë e vështirë për t’u eleminuar, veçanërisht kur nuk gjeni mënyrat e duhura. Dietat janë një ndihmesë shumë e madhe, aktiviteti fizik poashtu, por ka edhe mënyra të tjera shumë të dobishme.

Përzierja me të cilën do t’ju njohim është njëra prej tyre, më e fuqishmja e të gjitha kohërave, shkruan LajmiFundit.

Nëse doni të kujdeseni vërtetë për shëndetin tuaj, duhet ta konsumoni atë çdo ditë. Me vetëm 3 lugë në ditë nga kjo përzierje, ju do të humbni peshë dhe do të ulni kolesterolin.

Përmban hudhër dhe verë e kuqe. Hudhra pastron gjakun tuaj nga toksinat, përmirson funksionimin e organeve tuaja dhe forcon sistemin imunitar.

Vera e kuqe është një burim i shkëlqyer i resveratrolit, një antioxidant i fuqishëm dhe agjent anti-inflamator që mund të parandalojë mpiksjen e gjakut që është shpesh shkaku kryesor për sëmundjet e zemrës ose goditjet në tru.

Kjo përzierje rrit metabolizmin tuaj dhe nxit humbjen e peshës, duke eleminuar edhe depozitat më të dëmshme nga indet tuaja.

Përbërësit:
12 thelpinj hudhër
½ një litër verë të kuqe

Përgatitja:

  • Qëroni thelpinjtë e hudhrës dhe vendosini ato në një kavanoz. Hidhni mbi të edhe verën e kuqe dhe lëreni përzierjen mënjanë për rreth 2 javë.
  • Tundeni kavanozin herë pas here çdo ditë dhe pas 2 javësh kullojeni atë, duke e transferuar në nëj shishe qelqi të errët.
  • Pini nga kjo përzierje 3 lugë gjelle gjatë ditës për një muaj rresht. Bëni një pushim rreth 6 muaj dhe më pas mund t’a përdorni atë sërish.