Kjo grua po paralajmron të mos përdorni sapun në vagjinën tuaj, ja çfarë i ndodhi asaj

2017-05-24 në ora 15:49

Tregimi i një gruaje për përvojën e dushit të saj që ka shkuar kaq e gabuar është njësoj si të kapësh zjarrin me dorë, do ta kuptoni përse.

Blogerja Kathryn Kendall vendosi të pastroj për herë të parë trupin e saj me sapun menteje.

“Lava krahët, gjoksat barkun dhe shpinën dhe deri më tani, kishte qenë një përvojë pozitive për mua.” thotë ajo.

“Por pasi arrita tek vagjina ime, gjithçka ndryshoi. Ajo po merrte flakë!!”

Pra, çfarë ka ndodhur në të vërtetë? “Disa gra me të vërtetë mund të përdorin ndonjë sapun në zonën e tyre gjenitale dhe të ndihen mirë, por disa përbërës mund të shkaktojnë djegie dhe acarim në zonat vulvare delikate dhe vaginale”, thotë Dr. Alyssa Dweck, një gjinekologe në Nju Jorj Në këtë rast, sapunët e pemëve dhe gjetheve të menteve janë shkelësit e mundshëm./Gazeta Shneta/