Meditimi gjatë shtatzënisë: Gjithçka që duhet të dini

2018-05-31 në ora 17:06

A keni dëgjuar ndonjëherë për shtatzëni me plot lodhje, pa dëshira dhe me shumë stres?  Janë disa këshilla më poshtë për një shtatzëni vërtetë të lumtur.

Këshilla e parë: Meditim, Gjatë shtatzënisë ju mund të meditoni më shumë se 2 herë  në ditë.

Këshilla e dytë: Ushqimet e shëndetshme organike, 1/2 banane organike; 1/2 avokado organike; vaj ulliri organik i ftohtë, transmeton Gazeta Shneta.

Qumësht të kokosit dhe bajameve, proteina pluhur si dhe prebiotikë janë të rëndësishëm për koncentrimin më të madh gjatë meditimit në shtatzëni.

Poashtu e rëndësishme është edhe pluhurë kolagjen, gjalpë e kokosit, manaferrat e ngrira organike./Gazeta Shneta/