Shtatzëni në kohë rekord, ja nga çfarë duhet të ketë kujdes

2018-03-03 në ora 13:46

Ka disa hapa që mund t’i ndërmerrni derisa shpejtoni procesin e mbetjes shtatëzënë.

Së pari, kuptoni se kur duhet të ovuloni, ju mund të mbeteni shtatëzënë vetëm kur lëshoni një vezë nga vezoret tuaja. Ka disa metoda të ndryshme që mund të ju ndihmojnë të përpiqeni kur të ovuloni.

Pastaj, seksi i përcjellur në ditët pas menstruacioneve. Studimet tregojnë se çiftet që e kalojnë kohën duke bërë seks menjëherë pas ovulimit kanë më shumë shanse për të mbetur shtatëzënë, transmeton Gazeta Shneta.

Ndërkohë, mbase trupi juaj në përgjithësi mund të jetë gati për të bërë një vend për të voglin tuaj.

Sistemi riprodhues është mjaft i shëndetshëm, prandaj duhet që sa më pak sasi të kafeinës të përdorni dhe të keni një dietë ushqyese të pasur me proteina./Gazeta Shneta/